A NASA Mars-szimulációjának négyfős legénysége nemrégiben ünnepelte a 200. napot a 378 napos küldetéséből. A csapat május 7-én lépte át ezt a mérföldkövet, és jelenleg egy kéthetes, szimulált kommunikációs kihagyás időszakát éli át. Ez a szakasz azt a valós jelenséget modellezi, amikor a Mars a Nap mögé kerül, és megszakad a Földdel való kapcsolat.
Ebben a fekete doboz időszakban a legénység teljesen önállóan dolgozik, mindenféle kapcsolat nélkül az irányítóközponttal. A feladatokat előre elkészített tervek és a rendelkezésre álló erőforrások alapján végzik, és saját maguknak kell megoldaniuk minden felmerülő problémát. Ez a gyakorlat kiválóan teszteli a csapat önállóságát és problémamegoldó képességét….
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A VISTA tizenegy év adatai alapján leplezte le a Nagy Magellán-felhő pusztító gravitációs játékát
A NASA X-59 először törte át a hang sebességét a lehető legcsendesebben
A három évtizedes tévedés a római sisakokról megdőlt a radiokarbonos vizsgálattal
Az Artemis II lézeres internetje olyan sebességgel hozta a Holdat, mint egy otthoni kapcsolat
A 415 millió éves óriáskorpió 16 centis ollókkal vadászott a mai Brit szigeteken
A fél évszázados rejtély a Tejútrendszer fekete lyukának széléről véget ért
A szerkesztő ajánlata
Az Assassin’s Creed visszatér a gyökereihez – a Templomosok újra akcióban
A Toyota egy új esélyt szeretne az elektromos SUV piacon az új bZ modellel
Az Apple rekordbevétellel zárta minden idők legerősebb iPhone negyedévét
Megújult a Tamagocsi! Ezúttal okosóra formájában jön a 90-es évek tech kütyüje
A Mazda hivatalosan is megerősítette a CX-3 túlélését a következő generációban
Itt van a Beetlejuice 2 előzetese