A RAM-válság továbbra is érezteti hatását a technológiai piacon, és most a Nintendo sem kerülheti el a kellemetlen következményeket. A vállalat bejelentette, hogy idén ősszel, egészen pontosan szeptember 1-től megemeli a Nintendo Switch 2 konzol árát a világ szinte minden piacán. Ez a lépés nem érte váratlanul az iparági elemzőket, hiszen a nyersanyagárak és a gyártási költségek folyamatos emelkedése már hónapok óta terheli a szektort. A döntés hátterében elsősorban a globális memóriachip-hiány áll, amely drasztikusan megdrágította a RAM és a tárolóegységek beszerzését, ami közvetlenül kihat a konzol végső fogyasztói árára.
Az áremelés mértéke régiónként eltérő lesz, de a legnagyobb piacokon…
Főkép forrása: Nintendo


Ez is érdekelhet
A Gyógynövények Története első játéka ingyen elérhető böngészőből
A többjátékos Gwent a The Witcher 3-hoz megérkezett, és a győztesek lovagolhatnak a veszteseken
A Dead by Daylight 2 helyett teljes grafikai ráncfelvarrást kap a tízéves játék
A Monster Hunter Wilds Ascendance még több szörnyet hozhat, mint gondolnád
A valódi makettekkel dolgozó Zlin City – Arch Moderna a cseh Zlín várost diorámaként építi meg
Hamagucsi Naoki, a Final Fantasy VII Rebirth rendezője szerint a lezárást már a kezdetektől eltervezték
A szerkesztő ajánlata
A Nioh 3 új harci stílussal és nyílt világgal hódítja meg a PS5 és a PC játékosokat
Hogyan alakítsuk ki a tökéletes kutyabarát otthont? Gyakorlati tippek és tanácsok!
Hogyan őrizd meg az életmódbeli egyensúlyt, miközben élvezed a Pistolo Casino izgalmait?
Az X-Men ’97 új előzetese mutánsok tucatjait szabadítja a második évadra
A Netflix bemutatta Sally Field és Lewis Pullman új, varázslatos drámáját
CES 2026 hírek – holografikus tábla és XPS, a Microsoft cáfolt