Alig telt el egy hónap azóta, hogy az Artemis–2 küldetés űrhajósai sikeresen visszatértek a Csendes-óceánba, a NASA máris teljes erővel dolgozik a következő nagy mérföldkövön. Az Artemis–3 rakéta első fokozata immár függőleges helyzetben áll a Kennedy Űrközpont ikonikus szerelőcsarnokában, jelezve, hogy a program új szakaszba lépett. A látványos művelet fontos lépés a 2027-re tervezett indítás felé.
A hatalmas központi egységet a floridai Kennedy Űrközpont Járműösszeszerelő Épületének egyik szerelőállásába emelték be, ahol hamarosan csatlakoztatják hozzá a hajtóműszekciót. A négy RS-25-ös főhajtómű felszerelése után a rakétaelemet átszállítják a magasabb szerelőcsarnokba, ahol megkezdődik a teljes Space Launch System végső összeépítése, valamint az Orion…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A Rising Star-barlang összes Homo naledi csontváza kizárólag nőstény egyedeké
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A szerkesztő ajánlata
A Sonic 4 sztárja megerősítette Amy Rose hangját és már a stúdióban is van
Egy lenyűgöző Einstein-gyűrűt kapott le a Webb teleszkóp, amely megrengeti az univerzumról alkotott képünket!
A betonelemes kerítés letisztult és gyors megoldást kínál
Hivatalosan is bemutatkozik a Palace és a Nike formabontó Air Max Dn8 kollekciója
Az Artemis II legénysége rekordtávoli Hold-megkerülés után tért vissza épségben a Földre
A Metro 2039 újra sötét mélységekbe rántja a posztapokalipszist