Alig telt el egy hónap azóta, hogy az Artemis–2 küldetés űrhajósai sikeresen visszatértek a Csendes-óceánba, a NASA máris teljes erővel dolgozik a következő nagy mérföldkövön. Az Artemis–3 rakéta első fokozata immár függőleges helyzetben áll a Kennedy Űrközpont ikonikus szerelőcsarnokában, jelezve, hogy a program új szakaszba lépett. A látványos művelet fontos lépés a 2027-re tervezett indítás felé.
A hatalmas központi egységet a floridai Kennedy Űrközpont Járműösszeszerelő Épületének egyik szerelőállásába emelték be, ahol hamarosan csatlakoztatják hozzá a hajtóműszekciót. A négy RS-25-ös főhajtómű felszerelése után a rakétaelemet átszállítják a magasabb szerelőcsarnokba, ahol megkezdődik a teljes Space Launch System végső összeépítése, valamint az Orion…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A VISTA tizenegy év adatai alapján leplezte le a Nagy Magellán-felhő pusztító gravitációs játékát
A NASA X-59 először törte át a hang sebességét a lehető legcsendesebben
A három évtizedes tévedés a római sisakokról megdőlt a radiokarbonos vizsgálattal
Az Artemis II lézeres internetje olyan sebességgel hozta a Holdat, mint egy otthoni kapcsolat
A 415 millió éves óriáskorpió 16 centis ollókkal vadászott a mai Brit szigeteken
A fél évszázados rejtély a Tejútrendszer fekete lyukának széléről véget ért
A szerkesztő ajánlata
A halhatatlan gárda 2 – Uma Thurman és Henry Golding is csatlakozik a színészi gárdához
A Star Wars Starfighter hivatalosan is teljesen új korszakot indít régi hősök nélkül
Az Arc Raiders frissítés véletlenül elkaszálta a lootolás sebességét játékosok bosszúságára
Az Eterniát visszahozó új kooperatív játék indítja a He-Man reneszánszt
Egyenlőre nem számíthatunk a Steam Deck 2 megjelenésre – a Valve új stratégiája kiderült
Az 50 után újraépülő erő titka a precíz edzés és regeneráció