
A Bovensiepen család, amely évtizedeken át birtokolta az Alpina márkát, 2022-ben adta el a céget a BMW-nek. A döntés hátterében a szigorodó emissziós előírások és az elektromos autók térnyerése állt, ami miatt a család úgy érezte, nem tudják tovább fenntartani a független fejlesztéseket. A hagyatékot most az a gyártó viszi tovább, amelyet évtizedekig tuningoltak és támogattak, ám a régi rajongók számára ez a hír keserédes lehet.
Az Alpina egyszerűen nem látott kiutat a saját maga által teremtett helyzetből, de a BMW másképp gondolkodott. A bajor gyártó a Polestar korábbi formatervezési igazgatóját, Maximilian Missonit szerződtette, hogy új magasságokba repítse a márkát….
Főkép forrása: BMW


Ez is érdekelhet
A Wellhouse négyfős elektromos lakóautóvá varázsolta a Kia PV5-öt
A Miller Motorcars saját hiperautót épített a Porsche Carrera GT alapjaira
A 2027-es Atlas fogyasztása veri a nem hibrid háromsoros riválisokat
A Bentley Flying Spur 2026 elbúcsúzik a dupla fényszóróktól és visszahozza a 680 lóerős S változatot
A Mazda alaposan rátett egy lapáttal a sikermodell CX-30 biztonságára
Az Audi Nuvolari 987 lóerővel és Lamborghini hibrid technikával érkezik
A szerkesztő ajánlata
A Vans Premium Authentic 44 Ibiza Pack hivatalos fotói megérkeztek, és brutál nyári a hangulatuk
Az Epic Games Store friss ajánlata két kiemelkedő játékot ad most ingyen
Az Aston Martin bemutatta az új 655 lóerős Vantage Roadsterét!
A Metroid Prime 4 Beyond végre megérkezik a hosszú fejlesztési ciklus után
Sherlock elrablása romba dönti Enola romantikus pillanatát az Enola Holmes 3 előzetesében
Stranger Things finálé, Fallout 2 és karácsonyi sorozatdömping érkezik a Streamingre december