A NASA adminisztrátora szerint a Hold-kutatás aranykora kezdődött el, miután az űrügynökség nyilvánosságra hozta ambiciózus terveit egy állandó holdbázis megépítésére. A szakemberek egy több száz négyzetkilométeren elterülő, városszerű komplexumot képzelnek el a déli pólus közelében, amely tudományos kutatások és technológiai fejlesztések központjaként szolgálna. Az űrügynökség vezetője, Jared Isaacman kijelentette, hogy Amerika visszatér a Holdra, ezúttal azonban már azért, hogy maradjon.
A bejelentés szerint az első három, személyzet nélküli küldetés már az idei évben elindulhat, hogy lerakják a bázis alapjait. Az első misszió, a Moon Base I, tudományos műszereket szállít a felszínre, amelyek a hajtóművek és a holdpor kölcsönhatását vizsgálják. A…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A tudósok váratlan plazmaváltozásokat fedeztek fel a Napon órákkal az X9-es napkitörés előtt
A 3,5 milliárd éves holdi meteorit egy ismeretlen kataklizma nyomait őrzi Afrikában
Az MIT lenyelhető áfonyaméretű szenzora a test belsejéből méri a lázat
A Mictlantecuhtli-maszk titka az azték halálkultusz és újjászületés szimbóluma
A Xiaomi új robotkarja automatikusan csatlakoztatja az elektromos autót a töltőhöz
Japán H3-as rakétája három hajtóművel tért vissza és hat műholdat állított pályára
A szerkesztő ajánlata
Íme a Vibram talpas Nike Air Force 1 Low „Bomber Grey” hivatalos fotói
Állítsd meg a pórázrángatást – az egyszerű trükk, amire minden kutyatulajdonosnak szüksége van
A konyhai higiénia alapjai! Kerüld el a bajt egyszerű lépésekkel!
A OneDrive rejtett fegyvertára – Íme a kevésbé ismert, de létfontosságú funkciók
Az új Mazda CX-5 finomított dizájnnal és modern technológiával erősíti globális sikerét
Az új Terrano PHEV a Nissan váratlan terepjárós visszatérését vetíti előre