A kínai tulajdonban lévő, de brit gyökerekkel rendelkező MG bejelentette, hogy 2028-tól már Európában is gyártani fogja elektromos autóit. A cég első kontinensünkön létesülő üzeme a spanyolországi Galicia régióban, Ferrol városában kap helyet. A beruházás értéke megközelítőleg 200 millió euró lesz, és a tervek szerint több mint 2000 új munkahelyet teremt.
Az üzem éves kapacitása elérheti a 120 ezer járművet, a gyártás pedig 2028-ban indulhat. Az ipari létesítmény építése 2027-ben kezdődik. Elsősorban egy összeszerelő központról van szó, hasonlóan a Chery csoport barcelonai gyárához. A galiciai regionális kormányzat azonban hangsúlyozta, hogy az MG anyavállalata, a SAIC elkötelezte magát amellett, hogy a…
Főkép forrása: MG Motor


Ez is érdekelhet
Az új Mazda CX-5 ötször gyorsabban fogy a vártnál Japánban
A Maserati visszatér a gyökereihez és új sportos luxusszedánt fejleszt
Októberben debütál a Jaguar Type 01, a márka sorsát megpecsételő villanyautó
A Xiaomi YU7 GT első vezető nélküli köridőt futott a Nürburgringen
Az európai autógyártók a kínai tempó miatt szövetkeznek a szoftverfronton
Az 5,2 literes kompresszoros V8-assal érkezik Európába a Ford F-150 Raptor R
A szerkesztő ajánlata
A többfarkú 3I/ATLAS üstököst sikerült lencsevégre kapni ahogy egy galaxis előtt halad el
Fékbetét csere: mikor van itt az ideje és hogyan zajlik?
Színpárosítási szabályok az öltözködésben – részletes útmutató
Az új Subaru‑szabadalom valódi kuplungos manuális élményt hozhat az elektromos autókba
Mikor lesz a legközelebb a 3I/ATLAS a Földhöz? Mentsd el a dátumot és nézd élőben!
Reminiscence – az HBO legújabb nagyszabású sci-fi filmje jónak tűnik