A kínai tulajdonban lévő, de brit gyökerekkel rendelkező MG bejelentette, hogy 2028-tól már Európában is gyártani fogja elektromos autóit. A cég első kontinensünkön létesülő üzeme a spanyolországi Galicia régióban, Ferrol városában kap helyet. A beruházás értéke megközelítőleg 200 millió euró lesz, és a tervek szerint több mint 2000 új munkahelyet teremt.
Az üzem éves kapacitása elérheti a 120 ezer járművet, a gyártás pedig 2028-ban indulhat. Az ipari létesítmény építése 2027-ben kezdődik. Elsősorban egy összeszerelő központról van szó, hasonlóan a Chery csoport barcelonai gyárához. A galiciai regionális kormányzat azonban hangsúlyozta, hogy az MG anyavállalata, a SAIC elkötelezte magát amellett, hogy a…
Főkép forrása: MG Motor


Ez is érdekelhet
A Porsche és a Pirelli új rekordja 6:55 alatt a Nordschleifén
A Bovensiepen 05 GT 790 lóerős kombivá varázsolja az M5 Touringot
A Mitsubishi Eclipse Sportback a Nissan Leaf ismerős arcát ölti magára
A Porsche vezérigazgatója szerint nem lesz teljesen elektromos 911-es
A BMW az elektromos M3 hangját a Ferrari trükkjével varázsolja igazivá
A BYD Dolphin G DM-i 2026 az első konnektoros hibrid kisautó, ami forradalmasítja a szegmenst
A szerkesztő ajánlata
A Sonic és Godzilla váratlan képregényes összecsapása megkapta első előzetesét
Hogyan készítsd fel az autódat a tél kihívásaira?
Az Indiana Jones filmek sorrendjének megtekintése (időrendi és megjelenési dátum szerint)
Defektet kaptál? Így cserélj kereket biztonságosan percek alatt
Így élj egészséges életet avagy a minőségi életmód fontossága!
A hajritkulás okai és hatékony megoldási stratégiák