A Samsung most bejelentette, hogy október elsejétől fizetőssé teszi a SmartThings API hozzáférését. Ez első hallásra egy unalmas, fejlesztőket érintő technikai részletnek tűnhet, de valójában egy olyan lépés, ami alapjaiban rengetheti meg az okosotthonok nyílt forráskódú közösségét. A döntés értelmében ugyanis a felhasználók egy része konkrétan havi előfizetésre kényszerülhet, ha továbbra is a megszokott, egyedi rendszereiket akarják használni.
A gyártó egy havi 5 dolláros csomagot vezet be a „nem kereskedelmi, egyéni fejlesztők” számára. Ez a változás nem érinti azokat, akik csak a gyári SmartThings alkalmazást nyitogatják a telefonjukon, hogy felkapcsolják a villanyt. Viszont keményen sújtja azokat, akik harmadik féltől származó,…
Főkép forrása: Samsung


Ez is érdekelhet
A James Webb hat galaxis egyesülését kapta el a kozmosz egyik óriásának születésekor
A Microsoft árfelhajtó alkatrész-drágulása után ismét emelkednek az Xbox-árak
A NASA TESS két vattacukor-sűrűségű bolygót talált, amik a legpuhábbak
A 3,02 milliárd éves ausztrál kráter a Föld legidősebb aszteroida becsapódási helye
A HiRISE lencsevégre kapta a Perseverance-t a marsi maraton előtt
A Perseverance rover összetett szenet talált a Marson ami az ősi élet legerősebb jele lehet
A szerkesztő ajánlata
A The Boys finálé brutális halálhullámot indít el már a nyitánytól
A Netflix új bűnügyi dokusorozata berobbant a Top 10-be a több mint ötmillió megtekintéssel
Pierpaolo Piccioli új fejezetet nyit a Balenciagánál
Vajon Famke Janssen visszatérését is pedzegeti a Bosszúállók: Ítéletnap előzetese?
A Nike Dri-FIT technológia segít abban, hogy az edzés ne csak hatékony, hanem kényelmes is legyen!
A töredezett hajvégek megelőzése és kezelése egyszerűen! Napi rutinok a hajvégek védelmére!