Alig telt el egy hónap azóta, hogy az Artemis–2 küldetés űrhajósai sikeresen visszatértek a Csendes-óceánba, a NASA máris teljes erővel dolgozik a következő nagy mérföldkövön. Az Artemis–3 rakéta első fokozata immár függőleges helyzetben áll a Kennedy Űrközpont ikonikus szerelőcsarnokában, jelezve, hogy a program új szakaszba lépett. A látványos művelet fontos lépés a 2027-re tervezett indítás felé.
A hatalmas központi egységet a floridai Kennedy Űrközpont Járműösszeszerelő Épületének egyik szerelőállásába emelték be, ahol hamarosan csatlakoztatják hozzá a hajtóműszekciót. A négy RS-25-ös főhajtómű felszerelése után a rakétaelemet átszállítják a magasabb szerelőcsarnokba, ahol megkezdődik a teljes Space Launch System végső összeépítése, valamint az Orion…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A Samsung pénzt kér az okosotthonodért és ez sokaknak fájni fog
A James Webb hat galaxis egyesülését kapta el a kozmosz egyik óriásának születésekor
A Microsoft árfelhajtó alkatrész-drágulása után ismét emelkednek az Xbox-árak
A NASA TESS két vattacukor-sűrűségű bolygót talált, amik a legpuhábbak
A 3,02 milliárd éves ausztrál kráter a Föld legidősebb aszteroida becsapódási helye
A HiRISE lencsevégre kapta a Perseverance-t a marsi maraton előtt
A szerkesztő ajánlata
Mit tegyél a terhesség alatt viszkető hasaddal?
Az Elden Ring sikere minden várakozást felülmúlt
Mark Hamill véget vet a pletykáknak! Az Ő Luke Skywalker története véget ért
A Disney magával ragadó Star Wars-élménye irtó drága lesz
A gomba frissen tartó tárolásának módszerei
Problémák sora az Xbox Cloud Gaming szolgáltatásban!