A Samsung pénzt kér az okosotthonodért és ez sokaknak fájni fog

| |

A Samsung most bejelentette, hogy október elsejétől fizetőssé teszi a SmartThings API hozzáférését. Ez első hallásra egy unalmas, fejlesztőket érintő technikai részletnek tűnhet, de valójában egy olyan lépés, ami alapjaiban rengetheti meg az okosotthonok nyílt forráskódú közösségét. A döntés értelmében ugyanis a felhasználók egy része konkrétan havi előfizetésre kényszerülhet, ha továbbra is a megszokott, egyedi rendszereiket akarják használni.

A gyártó egy havi 5 dolláros csomagot vezet be a „nem kereskedelmi, egyéni fejlesztők” számára. Ez a változás nem érinti azokat, akik csak a gyári SmartThings alkalmazást nyitogatják a telefonjukon, hogy felkapcsolják a villanyt. Viszont keményen sújtja azokat, akik harmadik féltől származó,…

Főkép forrása: Samsung

Előző

A Terraria eddigi legnagyobb hotfixe végre a jojók fejlesztésével indítja a jövőt

A Stranger Things sztárpárosa egy kémthriller sorozatot kap a Netflixnél

Következő