A Samsung most bejelentette, hogy október elsejétől fizetőssé teszi a SmartThings API hozzáférését. Ez első hallásra egy unalmas, fejlesztőket érintő technikai részletnek tűnhet, de valójában egy olyan lépés, ami alapjaiban rengetheti meg az okosotthonok nyílt forráskódú közösségét. A döntés értelmében ugyanis a felhasználók egy része konkrétan havi előfizetésre kényszerülhet, ha továbbra is a megszokott, egyedi rendszereiket akarják használni.
A gyártó egy havi 5 dolláros csomagot vezet be a „nem kereskedelmi, egyéni fejlesztők” számára. Ez a változás nem érinti azokat, akik csak a gyári SmartThings alkalmazást nyitogatják a telefonjukon, hogy felkapcsolják a villanyt. Viszont keményen sújtja azokat, akik harmadik féltől származó,…
Főkép forrása: Samsung


Ez is érdekelhet
A James Webb hat galaxis egyesülését kapta el a kozmosz egyik óriásának születésekor
A Microsoft árfelhajtó alkatrész-drágulása után ismét emelkednek az Xbox-árak
A NASA TESS két vattacukor-sűrűségű bolygót talált, amik a legpuhábbak
A 3,02 milliárd éves ausztrál kráter a Föld legidősebb aszteroida becsapódási helye
A HiRISE lencsevégre kapta a Perseverance-t a marsi maraton előtt
A Perseverance rover összetett szenet talált a Marson ami az ősi élet legerősebb jele lehet
A szerkesztő ajánlata
A Shinobi Art of Vengeance titkos fegyverként érkezik a Metacritic-rendezvényre
A rejtett zsírminták gyorsítják az agy öregedését egy új kutatás szerint
Képes elviselni az univerzum viszontagságait egy fából készült műhold?
Bemutatjuk a Fackham Hall első előzetesét a Downton Abbey merész paródiájáról
A Sony bajban van az Európai PlayStation játékárak miatt!
A BRABUS bemutatja az 1000 lóerős Rocket GTC Deep Redet – íme a világ leggyorsabb kabriója