A NASA mérnökei újabb nehéz, ám szükséges döntést hoztak a történelem egyik legsikeresebb űrszondájával kapcsolatban. Leállították a Voyager 1 egyik tudományos műszerét annak érdekében, hogy meghosszabbítsák a szonda működési idejét a csillagközi térben. A lépés célja egyértelmű: minél tovább adatokat gyűjteni az emberiség által valaha legmesszebbre küldött űreszközzel.
Az április 17-én kikapcsolt berendezés az alacsony energiájú töltött részecskéket vizsgáló műszer volt, amely évtizedeken át szolgáltatott értékes információkat a Naprendszer peremvidékéről és azon túlról. Az energiaellátás azonban véges, ezért a szakemberek kénytelenek fokozatosan leállítani az egyes rendszereket, hogy a szonda alapvető funkciói tovább működhessenek.
A 1977-ben indított Voyager 1 2012. augusztus…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A Rising Star-barlang összes Homo naledi csontváza kizárólag nőstény egyedeké
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A szerkesztő ajánlata
Amy Schumer majdnem terhes szereppel tér vissza a Netflix új vígjátékban!
A Bethesda frissítést adott a The Elder Scrolls 6 fejlesztéséről
Románc és dráma Texasban! Hamarosan érkezik a Ransom Canyon 1. évad!
A barátságos és közkedvelt Pókember 2. évad már teljesen elkészült és hamarosan érkezik
Egy forradalmi űrtechnológia vihet el minket a Plútón túli titokzatos égitesthez
A Tamriel Nagy Vizei váratlanul elhozza a hajóharcot az ESO-ba