Majdnem fél évszázad után a NASA újabb tudományos műszert kapcsolt le a legtávolabbi ember által épített űreszközön, a Voyager 1-en, hogy spóroljon az egyre fogyó energiával. A döntés értelmében április 17-én vezényelték le a vezérlést, és leállították a LECP nevű berendezést, amely évtizedeken át vizsgálta a környező ionokat, elektronokat és kozmikus sugarakat.
A LECP eddig közel ötven éve szolgáltatta a részecskeadatokat, de a Voyager 1 nukleáris energiaforrása kritikus szintre apadt. A sors iróniája, hogy a február 27-én végrehajtott tervezett forgatási manőver váratlanul nagyobb energiafogyást eredményezett, ami felgyorsította az erőforrás-korlátozásokat.
A leállítás célja a misszió élettartamának meghosszabbítása: a csapat a…
Főkép forrása: NASA/JPL-Caltech


Ez is érdekelhet
A Rising Star-barlang összes Homo naledi csontváza kizárólag nőstény egyedeké
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A szerkesztő ajánlata
A Mass Effect 5 a BioWare utolsó esélye a franchise megmentésére
A Bentley bemutatta az első egyedi Batur kabriót a Mullinertől
Az Artemis II lézeres internetje olyan sebességgel hozta a Holdat, mint egy otthoni kapcsolat
Havenport sorozat szereplők: Ismerkedj meg a Buckley családdal, a rosszfiúkkal és a helyiekkel
A dominancia elmélet téves? A modern kutyaképzés az együttműködésen alapul!
Mostantól a Pinterest megjelöli a mesterséges intelligenciával generált képeket!