A Nap ismét megmutatta erejét: mindössze hét órán belül két hatalmas, X2.5-ös erősségű napkitörést produkált, amelyek rövid időre megzavarták a rádiókommunikációt a Föld nappali oldalán. A jelenség az elmúlt közel három hónap legerősebb naptevékenységének számít, és ismét ráirányította a figyelmet csillagunk egyre aktívabb viselkedésére.
Az első kitörés április 23-án este érte el csúcspontját, majd néhány órával később, már április 24-én hajnalban egy újabb, hasonló erejű robbanás követte. Mindkét esemény ugyanabból a napfolt-régióból, az AR4419 jelű területről indult ki, amely a Nap nyugati peremén helyezkedik el, és az utóbbi napokban kifejezetten aktívnak bizonyult.
A felszabaduló intenzív sugárzás erős rádiókimaradásokat idézett elő….
Főkép forrása: Inset: NOAA GOES 19, graphic created in Canva Pro


Ez is érdekelhet
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A műhold lenyűgöző bikaszem felhőgyűrűket kapott lencsevégre a kitörő La Palma felett
A szerkesztő ajánlata
Nem csupán érzékelheti, hanem iránytűként használhatja a Föld mágneses mezejét a kutya
Régészek lenyűgöző angolszász kincseket tártak fel egy domboldalon rejtőző rituális helyszínen
A Speed Freeks új korszakot indít a Warhammer járműves káoszában PS5‑ön
Ewan McGregor hivatalosan is megerősíti – megkezdődtek az Obi-Wan Kenobi sorozat forgatásai
Az Éjjeli ügynök 2. évada újra összehozza Petert és Rose-t – Nézd meg az első bepillantás!
Megszületett minden idők legbrutálisabb McLarenje?