Az autóipar egy újabb mérföldkőhöz érkezett: a Mercedes-AMG hivatalosan is bemutatta a GT 4 ajtós Coupé vadonatúj generációját, amely gyökeres változást hoz a hajtáslánc terén. A korábbi, jellegzetes V8-as benzinmotor helyett mostantól egy tisztán elektromos rendszer dolgozik a négyajtós kupéban, ami a márka történetének első nulla emissziós GT modelljévé teszi. Bár a V8-asok hangja eltűnik, a teljesítmény és a vezetési élmény terén a mérnökök nem engedtek a kompromisszumokból.
Az új modell formavilága a látványos AMG GT XX tanulmányautó nyomdokait követi, így a kupé vonalvezetés és a hűtőmaszk kialakítása is onnan eredeztethető. A szériaváltozat azonban számos praktikus elemmel egészült ki, például…
Főkép forrása:


Ez is érdekelhet
A GAC két elektromos modellel robban be a spanyol piacra
A Wellhouse négyfős elektromos lakóautóvá varázsolta a Kia PV5-öt
A Miller Motorcars saját hiperautót épített a Porsche Carrera GT alapjaira
A 2027-es Atlas fogyasztása veri a nem hibrid háromsoros riválisokat
A Bentley Flying Spur 2026 elbúcsúzik a dupla fényszóróktól és visszahozza a 680 lóerős S változatot
A Mazda alaposan rátett egy lapáttal a sikermodell CX-30 biztonságára
A szerkesztő ajánlata
A Crew-12 küldetés új fejezetet nyit a hosszú távú űrkutatásban
Alex Moss bemutatta a teljesen gyémántokkal kirakott Royal Pop Swatch-AP órát, és lefagyott tőle a net
Uma Thurman új filmjének első előzetese vérrel és feszültséggel hódítja meg a thriller kedvelőket
A Mercedes bemutatta a harmincas éveket idéző formabontó elektromos koncepcióját
Az Aston Martin bemutatta a különleges Valkyrie LM modelleket a verseny ihlette csúcstechnológiával
Hivatalosan is bejelentették a Zombieland 3 tervét, de a premier dátum nagy meglepetés