A NASA mérnökei újabb nehéz, ám szükséges döntést hoztak a történelem egyik legsikeresebb űrszondájával kapcsolatban. Leállították a Voyager 1 egyik tudományos műszerét annak érdekében, hogy meghosszabbítsák a szonda működési idejét a csillagközi térben. A lépés célja egyértelmű: minél tovább adatokat gyűjteni az emberiség által valaha legmesszebbre küldött űreszközzel.
Az április 17-én kikapcsolt berendezés az alacsony energiájú töltött részecskéket vizsgáló műszer volt, amely évtizedeken át szolgáltatott értékes információkat a Naprendszer peremvidékéről és azon túlról. Az energiaellátás azonban véges, ezért a szakemberek kénytelenek fokozatosan leállítani az egyes rendszereket, hogy a szonda alapvető funkciói tovább működhessenek.
A 1977-ben indított Voyager 1 2012. augusztus…
Főkép forrása: NASA


Ez is érdekelhet
A Rising Star-barlang összes Homo naledi csontváza kizárólag nőstény egyedeké
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A szerkesztő ajánlata
Ilyen könnyedén birkózik meg a Moab-i útvonalakkal a Toyota Land Cruiser 200-as sorozata
Az Agyagpofa film újraértelmezi Batman kultikus rémét a DCU horrorjaként
Az új Subaru‑szabadalom valódi kuplungos manuális élményt hozhat az elektromos autókba
Itt az első előzetes a Tomb Raider animációs sorozat búcsúévadából
Az Ariel Atom 4RR egy brutális jubileumi gép, amit csak 25 ember vezethet
A nemrég közétett Apollo 12 felvételek rejtélyes holdi fényjelenségekre utalnak