Alig néhány héttel az Artemis–2 küldetés indulása előtt merész ötlettel állt elő Andrew McCarthy asztrofotós: mi lenne, ha a Holdat ezúttal nemcsak a Földről, hanem közvetlenül a holdi pályáról, az ő módszerével örökítenék meg az űrhajósok? A gondolat elsőre vakmerőnek tűnt, hiszen az indulás előtti időszakban minden perc be volt osztva. McCarthy mégis üzent Reid Wiseman parancsnoknak, bízva abban, hogy egy ilyen egyszeri lehetőséget nem hagyhatnak ki.
A válasz minden várakozást felülmúlt. Wiseman azonnal nyitott volt az együttműködésre, így egy különleges szakmai partnerség vette kezdetét a világűr és a földi stúdió között. Az Artemis–2 április 1-jén indult útnak, négy űrhajóssal…
Főkép forrása: Andrew McCarthy/cosmicbackground.io


Ez is érdekelhet
Az Euclid űrteleszkóp hatvanmillió csillagot örökített meg a Tejútrendszer szívében
A NASA műholdja több száz kilométeres melegvíz-hullámot rögzített az El Niño érkezése előtt
A James Webb 16,5 millió csillagot fedezett fel a Szivar-galaxis pora mögött
A TESS űrteleszkóp felfedezte a valószínűtlen bolygórendszert, amit egy barna törpe bolygó tett ilyen furává
A Terzan 5 csillaghalmaz a Tejútrendszer egyik eredeti építőköve lehet
A műhold lenyűgöző bikaszem felhőgyűrűket kapott lencsevégre a kitörő La Palma felett
A szerkesztő ajánlata
Kurono Tokyo Kujaku-ishi néven mutatta be lenyűgöző, első malachit számlapos évfordulós karóráját
Az időtálló férfistílus 3 alapeleme – Így leszel mindig stílusos
A VLC nagy frissítése megérkezett Arm64 támogatással és meglepő Windows XP javítással
Feszült pillanatok várnak a The last of us 2. évad új előzetesében
A Lamborghini bemutatja formabontó koncepcióját a jövő szuperautóiról
A PlayStation 6 már fejlesztés alatt áll és ez lehet az utolsó konzol