Japán kutatók áttörést értek el a 6G technológia fejlesztésében: egy új, mikrohullámú kommunikációs rendszer segítségével 112 gigabit/másodperces (Gbps) adatátviteli sebességet sikerült elérniük az 560 gigahertzes spektrumsávban. Ez az eredmény kulcsfontosságú mérföldkő a következő generációs vezeték nélküli hálózatok kiépítésében, hiszen a hagyományos elektronikai megoldások ezen az ultra-magas frekvencián már nem képesek ilyen teljesítményre.
A fejlesztés alapját a mikrokombok nevű speciális fotonikai eszközök képezik, amelyeket mikrochipekre szerelve optikai frekvenciákat generálnak a vezeték nélküli hálózatok számára. A kutatók ezeket a mikrokombokat magas rendű modulációs technikákkal kombinálták, amelyek lehetővé teszik, hogy a korlátozott sávszélességen belül minél több adatot lehessen továbbítani. Az eredmény egy olyan…
Főkép forrása: Tokushima University


Ez is érdekelhet
A tudósok váratlan plazmaváltozásokat fedeztek fel a Napon órákkal az X9-es napkitörés előtt
A 3,5 milliárd éves holdi meteorit egy ismeretlen kataklizma nyomait őrzi Afrikában
Az MIT lenyelhető áfonyaméretű szenzora a test belsejéből méri a lázat
A Mictlantecuhtli-maszk titka az azték halálkultusz és újjászületés szimbóluma
A Xiaomi új robotkarja automatikusan csatlakoztatja az elektromos autót a töltőhöz
Japán H3-as rakétája három hajtóművel tért vissza és hat műholdat állított pályára
A szerkesztő ajánlata
Az Xbox Game Pass veszélyezteti a játékfejlesztők jövőjét – A Sony exvezetőjének ez az álláspontja
A Therac-25 tragédia így változtatta meg örökre a szoftverbiztonság kultúráját
A Kia Niro meglepően jól teljesít a jávorszarvas teszten
Isztambul – a nyugat és a kelet kapuja
Az Atlas robot újra megpróbál lenyűgözni mindenkit ezen a videón a táncmozdulataival
Feng Shui tükrök – így tedd otthonodat még inkább energikusabbá a kínai elrendezés művészet szerint